SHPËRNDAJE

Hamilton

Lewis Hamilton, piloti i Mercedesit, do të niset i pari nga pista për çmimin e madh të Australisë
Lewis Hamilton, i cili vitin e kaluar u shpall kampion i Formula 1, do të niset i pari nga pista e Melburne.

Pas Hamiltonit do të jetë shoku i skuadrës, Nico Rosberg. Pas dy makinave Mercedesit do të nisen menjëherë dy Ferrarit, ajo e Sebastian Vettel fillimisht dhe më pas Kimi Raikkonen.

Gara për Çmimin e Madh të Australisë do të zhvillohet ditën e diele në orën 06:00.

Australia2016Pole