SHPËRNDAJE

Kryeministri, Ramush Haradinaj është larguar nga takimi i liderëve të shtetit me zyrtarët e Këshillit Kombëtar të Sigurisë.

Në takim morën pjesë dy zyrtarët amerikanë John Erath dhe Berkley, ndërkaq takimi është duke u mbajtur në presidencë. Haradinaj është larguar, përderisa takimi po vazhdon edhe më tutje me Thaçin,.

Takimi i liderëve shtetërorë me zyrtarët e lartë amerikanë Pas takimit, nuk ka pasur asnjë deklaratë për media nga kryeministri i vendit. I pranishëm në takim nuk ka qenë kryeparlamentari Kadri Veseli. Delegacioni amerikan ka qëndruar në një vizitë dyditore edhe në Beograd, me ç’rast është takuar me kryediplomatin serb, Ivica Daçiq.