SHPËRNDAJE

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e fundvitit ka realizuar një video krejtësisht më ndryshe nga siç jemi mësuar ta shohim.

Ai përmend radhazi vendimet dhe të arriturat që ka marrë gjatë këtij viti së bashku me kabinetin e tij qeveritar, transmeton Indeksonline.

“Të dashur qytetarë të Kosovës, kemi thënë gjithnjë që sfidat vetëm na forcojnë, e kemi gjetur vendin pa energji pa prodhim, sot konsumojmë energji të Kosovës edhe pse jemi të sfiduar jemi të fortë”.

“Viti 2019 do të jetë vit i ekonomisë dhe i vendeve të punës, urime ky vit që po vjen”, ka thënë Haradinaj.

Gëzuar 2019!

Gëzuar 2019

Gepostet von Ramush Haradinaj am Samstag, 29. Dezember 2018