SHPËRNDAJE

Francezi Thierry Henry flet për “Topin e Artë 2013”. Në një intervistë për gazetarët, pytjes se kush do duhej ta fitonte topin e artë u përgjigj se atë e meritonte bashkëkombasi i tij, futbollisti i Bayern Munchen Franck Ribery. E meritonte për çdo gjë çfarë ka bërë gjatë vitit 2013.

“Në Francë të gjithë kemi uruar që Franck Ribery të fitojë “Topin e Artë”. Jam zhgënjyer që ai nuk e fitoi. Unë gjithashtu kam menduar se ai do ta fitonte, sepse ka luajtur shumë mirë vitin e kaluar dhe ka fituar pothuajse të gjitha trofetë. Më duhet ta pranoj, se do ta kisha votuar si zgjedhjen time të parë. Kam dëshiruar kaq shumë suksesin e tij sivjet, po aq sa për Lionel Messin në katër vitet e kaluara. Ishte padrejtësi”, u shpreh sulmuesi i New York Red Bulls.