SHPËRNDAJE

Më parë këtë muaj kemi dëgjuar se HTC U11 Life do të kushtojë rreth € 400 dhe tani një spekulim i ri ngushton gamën e çmimeve dhe ofron disa përmirësime shtesë.

Një imazh i ri i pajisjes tregon opsionin e ngjyrave “Brilliant Black”, që tregon pak ngjyrë të gjelbër, ngjashëm me U11 më të madh. Dy zgjedhjet e tjera të ngjyrave janë Sapphire Blue dhe Ice White.

Çmimi – € 369 për modelin me 3GB RAM dhe 32GB memorie. Do të ketë një opsion me 4GB / 64GB në dispozicion në disa rajone, me sa duket me një çmim të njëjtë.

Si rikujtim, ne po shohim një ekran 5.2 “1080p, procesorin Snapdragon 630, standardin IP67, kufjet EdgeSense dhe Usonic në kuti. Telefoni do të punojë me Android 8.0 Oreo.

Ky version Lite i pajisjes kryesore të HTC do të vijë me dy kamera 16MP – një në front dhe një në anën e pasme. Të dy do të kenë lentet f / 2.0.

Mbani në mend se një HTC U Play është rreth € 230 në momentin kur një Galaxy S7 ose LG G6 është 400 € ose më shumë.