SHPËRNDAJE

Huawei ka zbuluar në heshtje modelin Honor 6C Pro. Pajisja mundësohet nga Mediatek MT6750 SoC dhe ka ekranin me 5.2 inç HD, 3GB RAM, ndërsa memoria e brendshme është 32GB.

Pajisja përmban një aparat fotografik kryesor me 13MP dhe një kamerë pëpara me 8MP.

Me dimensionet prej 147,9 x 73,2 x 7,65mm dhe peshë në 145g, telefoni sjell një bateri prej 3,000mAh. Ekziston edhe një sensorë për gjurmë gishtash i montuar në pjesën e pasme.

Honor 6C pro bazohet në Android 7.0 Nougat, me ndërfaqen EMUI 5 në krye. Çmimet dhe disponueshmëria në treg ende duhet të konfirmohen, por Rusia është e sigurtë se do ta marrë atë, pasi që aty është bërë njoftimi.