SHPËRNDAJE

P9

Huawei duket se tashmë ka gati modelin më të ri të telefonit Huawei P9, i cili pritet të dalë bë treg me 6 prill.

Huawei P9 ka ekran 5.2-inç 1080 dhe kamerë 12 MP në pjesën e pasme e 5MP për ‘selfie’ P9 do të ketë procesor Kirin 950 dhe 3GB RAM e 32GB hapësirë të brendshme sistemi i tij do të jetë Android 6.0 Marshmalloë. Telefoni është i hollë vetëm 6.4mm dhe ka bateri 3000mAh.

Përmes fotografive tregohetn detaje në lidhje me kamerën e dyfishtë dhe skanerin e gishtërinjve. Çmimi i tij pritet të jetë 500 dollarë