SHPËRNDAJE

Ndeshja derbi “El Classico”, ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës luhet me 23 mars në Santiago Bernabeu.

“Kemi dy ndeshje në kampionat, Valladolid si mysafir dhe Osasuna në shtëpi, si dhe ndeshjen kundër Manchester City në Ligën e kampionëve. Ndoshta është pak herët të mendohet për Real në këtë moment” ka thënë Andreas Iniesta.

“Ne, tek Barcelona e dimë se çka na duhet për të festuar në Madrid. E kemi të qartë se nëse humbim këtë ndeshje do të qëndrojmë shumë keq në raport me Realin. Por, ngadalë, kemi kohë deri tek Reali” ka thënë Iniesta.