SHPËRNDAJE

Inzaghi

Filippo Inzaghi ka kritikua futbollistët e Milanit pas barazimit me Torinon. Sipas strategut italian Rossonerëve është duke iu munguar besimi.
Milani ende nuk e ka shijuar fitoren në Serie A, në kuadër të Serie A. Rossonerët nuk ka arritur më shumë se një barazim (1:1)përballë Torinos

Skuadra nga San Siro, në minutën e tretë, kaloi e para në epërsi me golin e Jeremy Menez, i cili ishte i sakët nga penalltia.

Por, në fund të pjesës së parë punët u vështirësuan për Milanin, pasi Mattia De Sciglio u ndëshkuar me kartonin e dytë të verdh dhe u përjashtua nga loja.

Kurse, nënë minuta pa përfunduar takimi, Kamil Glik, e shpëtoi Torinon nga humbja. AI me kokë barazoi rezultatin në 1:1.

Filippo Inzaghi ka kritikua futbollistët e tij pas barazimit me Torinon. Sipas strategut italian Rossonerëve është duke iu munguar besimi.

“Ne duhet të kemi guxim sepse ne jemi Milanin, por kur ky ekip po ka vështirësi pasi po i mungon besimi.”, ka deklaruar Inzaghi pas ndeshjes.