SHPËRNDAJE

iPad3

Apple pritet që të nxjerrë në treg gjatë muajit mars iPad Air 3, i cili do të ketë ekran me rezolucion 4K.

Digitimes raporton se iPad Air 3 do të ketë ekran 9.7-inç me 4 gigabajt RAM memorie. Specifikat tjera të iPad Air 3 janë procesori Apple A9X dhe kamerën e re me blicin LED.