SHPËRNDAJE

Cristiano Ronaldo ka humbur 12 penallti në karrierën e tij dhe e fundit ishte ajo në Champions League kundër bullgarëve të Ludogorets, ndeshje ku portugezi mundi të realizonte në penalltinë e dytë.

Ndër penalltitë e humbura të “Topit të Artë” veҫohen ato para Petr Cech dhe Manuel Neuer.

Në videon e mësipërme mund të shikoni të 12 penalltitë e humbura.