SHPËRNDAJE

Vera që po afron pritet ë jetë një revolucion i vërtetë për Barcelonën. Pas largimeve të konfirmuara të portierit Victor Valdes dhe kapitenit Carles Puyol, largime të tjera priten të ndodhin në kampin blaugrana. Sipas asaj që shkruan e përditshmja katalanase “Sport.es”, mes emrave potencialë për të lënë “Camp Nou”-n janë Javier Mascherano, Dani Alves si dhe dy sulmuesit Pedro Rodriguez dhe Alexis Sanchez.

Por për të mbushur hapësirat që do të lenë këta futbollistë Tata Martino ka përgatitur planin e prurjeve të reja. Aktualisht përfliten 10 emrat shumë të njohur të futbollit, shkruan “Sport.es”, por katër prej tyre duket se janë objektivat kryesorë: Ter Stegen, David Luiz, Vidal dhe Muller.

Largime:
Victor Valdes
Carles Puyol

Largime të mundshme:
Dani Alves
Javier Mascherano
Pedro Rodriguez
Alexis Sanchez

Blerjet e mundshme:
Marc-Andre ter Stegen – Borussia Munchengladbah
Fabian Schar – Basel
Zuniga – Napoli
Cuadrado – Fiorentina
David Luiz – Chelsea
Mats Hummels – Borussia Dortmund
Elaquim Mangala – Porto
Inigo Martinez – Real Sociedad
Jan Vertonghen – Tottenham
Arturo Vidal – Juventus
Mateo Musacchio – Villareal
Bruno – Villareal
Ilkay Gundogan – Borussia Dortmund
Koke – Atletico Madrid
Ramires – Chelsea
Toni Kroos – Bayern Munchen
Thomas Muller – Bayern Munchen
Sergio Aguero – Manchester City
Robin Van Persie – Manchester United

Rikthime të mundshme:
Gerard Deulofeu (Everton) – i huazuar
Rafinha (Celta Vigo) – i huazuar