SHPËRNDAJE

BMW ka prezantuar tri video ku prezanton modelin e saj më të ri X5.
Në Evropë do të shitet me 3 motorë – dy dizel dhe një benzinë nga 265 deri 400 KF.

Verzioni më i fuqishëm është ai BMW X5 M50d, i cili prej 0-100 km/h arrin për 5.2 sekonda./presheva.com/