SHPËRNDAJE

Mavraj

Pas fitores së madhe të Shqipërisë kundër Armenisë, mediat serbe kanë shkruar tituj të ndryshme për këtë arritje të madhe të skuadrës shqiptare.
Për më shumë, këtu i keni disa titujt e mediave të njohura serbe, pas fitores së djeshme ndaj Armenisë.

“Kthehen për katër minuta, shqiptarët mundin Armeninë dhe ngrihen në krye të tabelës”, shkruan Kurir.

“Kartoni i kuq ndihmoi shqiptarët për mposhtjen e Armenisë dhe marrjen e kreut”, shkruan Telegraf.

“Kthesa për katër minuta e shqiptarëve, ia vështirëson jetën Serbisë”, ka shkuar Blic.rs.

“Përmbysja e Shqipërisë për vendin e dytë”, ka shkruar B92.net, transmeton indeksonline.