SHPËRNDAJE

Leo Messi është i pandalshëm në pesë ndeshjet e para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve
Ylli i Barcelonës, Leo Messi me dy golat e mbrëmshëm kundër Celticut, ka arritur në kuotën e 9 golave këtë edicion në Ligën e Kampionëve.

Ai prapa vetës ka lënë sulmuesin e PSG’së, Edinson Cavani, i cili ka shënuar 5 gola, ndërsa nga 4 gola kanë shënuar edhe Lewandowski, Marez dhe Mesut Ozil.

Befasi është se në këtë listë nuk është Cristiano Ronaldo, i cili ka shënuar vetëm 2 gola.

Lista e golashënuesve më të mirë:

Leo Messi 9 gola
Edinson Cavani 5 gola
Robert Lewandowski 4
Riyad Mahrez 4
Mesut Ozil 4
Vincent Aboubakar 3
Sergio Aguero 3
Aubameyang 3
Moussa Dembele 3
Antonie Griezmann 3
Jochua Kimmich 3
Dries Martens 3
Arkadiusz Milik 3
Dimitry Poloz 3
Ricardo Quaresma 3
Salvio 3
Theo Walcott 3