SHPËRNDAJE

Anthony Joshua ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar se ndihet krenar me arritjet e tij në sportin e boksit.

Britaniku ishte kampion i unifikuar i peshave të rënda në kategoritë: WBA, WBO, IBF dhe IBO, por u mposht në qershor nga Andy Ruiz dhe humbi titujt.

Megjithatë, pas humbjes u organizua revanshi i titujve dhe u mbajt në mbrëmjen e së shtunës në Arabinë Saudit

Pas 12 raundeve të zhvilluar në Diriyah Arena, Joshua arriti t’i kthej titujt e botës në peshat e rënda me vendim unanim të gjyqtarëv.

Kjo arritje si dy herë kampion i botës e ka bërë krenar Joshuan, i cili ka postuar në profilet e tij private në rrjetet sociale.

“Dy herë”, shkruan në postimin e Joshuas, postim që ka të bëjë me fitimin e titujve kampion të botës në dy kohë.