SHPËRNDAJE

Është ky lajmi i fundit nga që vjen nga e përditshmja britanike “Mirror”. Natyrisht, mediat angleze e teprojnë me spekulime, por ia vlen të përmendet ky lojtar, i cili vjet ishte më në formë nga gjithë lojtarët e Chelsea-t, ndërsa tani nuk po luan më.

Jose Mourinho, që me ardhjen e tij në “Stamford Bridge”, nuk e ka preferuar mesfushorin spanjoll, për të cilin tashmë thuhet se do të përfundojë te Bayern Munchen.

Pep Guardiola u ka kërkuar drejtuesve të klubit bavarez Juan Matan dhe shuma që bavarezët mund të paguajnë llogaritet te 20 milionë paund, aq sa kërkon edhe Mourinho.