SHPËRNDAJE

Juventus dhe Roma do të takohen sonte në derbin e kësaj xhiroje në Serie A
Juventus do të luaj sonte në Olimpico kundër rivalit kryesor këtë edicion për titull, AS Romës.

Skuadra e Massimiliano Allegrit do të tentojë fitoren e radhës, për t’u shkëputur edhe më shumë në garën për titull.

Ndeshja ndërmjet këtyre dy skuadrave do të fillojë nga ora 20:45.