SHPËRNDAJE

Harry Kane është zotuar se do të qëndrojë në Tottenham për të paktën edhe një sezon tjetër.
Ndërkohë, e ardhmja e Toby Alderweireld dhe Danny Rose mund të jetë larg Tottenhamit pas kësaj verë, raporton The Sun.
Edhe pse Real Madridi ka kohë që interesohet për Kane, sulmuesi anglez ka insistuar se është i vendosur ta udhëheqë skuadrën e vet në stadiumin e ri, para se të transferohet diku tjetër.

Sa për Alderweireld dhe Rose, tabloidi britanik pohon se Mauricio Pochettino duhet të përgatitet për një largim të dyfishtë drejt Manchester United, i cili pritet të bëjë oferta për ta në verë.