SHPËRNDAJE

Sipas Sport Bild, kolumbiani James Rodrigues mund të kalojë te Juventusi që në merkaton e janarit.

Përderisa për të ka një numër te klubeve të Premier Leagues, Juve duket se është në një pozitë më të mirë për ti marrë shërbimet e tij.

James ka të njëjtin agjent me atë të Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes dhe derisa ai ishte në Real Madrid të dy lojtarët kishin një marrëdhënie të mirë.

Dhe tani Zonja e Vjetër po kërkon shërbimet e Jamesit, dhe të përforcojë sa më shumë skuadrën.