SHPËRNDAJE

Ka përfunduar kampionati në futboll të vogël në Linz të Austrisë. Futbollistët nga Lugina e Preshevës që tashmë kanë ekipin e tyre dhe luajnë në këtë Ligë me emrin “KF Lugina” janë shpallur kampion.

Futbollistët e “KF Lugina” kanë arritur sukses të madh ku në 21 ndeshje të luajtura ka 17 fitore me 2 barazime dhe 2 humbje duke u shpallur kampion me 53 pikë në tabelë.

Samir Mehmeti është golshenuesi më i mirë i KF Luginës i cili ka shenuae 41 gola.

Presheva.com ju sjell momente nga ndarja e çmimeve dhe trofeut pas shpalljes kampion. (presheva.com)