-2.5 C
Presevo, Serbia
16.01.2021
Ballina Lajme Kjo është Draft-Rezoluta për Dialogun e propozuar nga koalicioni qeverisës (Dokument)

Kjo është Draft-Rezoluta për Dialogun e propozuar nga koalicioni qeverisës (Dokument)

SHPËRNDAJE
    Liderët e koalicionit qeveritar, të cilët sot i ka mbledhur në kabinetin e tij Kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë hartuar një Draft-Rezolutë për Dialogun, e cila pritet t’i propozohet për harmonizim edhe opozitës.

Veseli i ka ftuar sot në takim Kryeministrin Ramush Haradinaj, Zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj dhe Dardan Gashi, para të cilëve ka shtruar nevojën për arritjen e konsensusit mes partive politike parlamentare lidhur me Dialogun.

Draft-Rezoluta përmban 6 pika, në të cilat theksohen parimet kryesore të pjesëmarrjes së Kosovës në Dialog.

Më poshtë, teksti i plotë i Draft-Rezolutës: