SHPËRNDAJE

Sapo u martuan dhe çifti i ri mbretëror Duka dhe Dukesha e Sussex-it po shijojnë muajin e tyre të mjaltit, ashtu siç u bë e ditur ata kishin planifikuar se ditët e tyre të pushimit së bashku si burrë e grua t’i kalonin në Irlandë.

Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan kanë shkuar ta kalojnë muajin e mjaltit në Kështjellën Ashford ku dhomat kushtojnë nga 600 funte dhe 4 mijë funte.

Nga pamjet e nxjerra duket se çifti mbretëror ka bërë zgjedhjen e duhur sepse ndërtesa me 5 yje që është quajtur dikur “Hoteli më i mirë në botë” dhe është i preferuari i shumë emrave të njohur.

Kështjella ka dhe një histori mbretërore me dhomë ngrënie dhe bar që mbajnë emrin e stër-stërgjyshit të Princit Harry, George V, që ishte një prej të famshmëve që shkoi atje.