SHPËRNDAJE

Trajneri i Dortmundit, Jurgen Klopp ka pritur më shumë nga lojtarët e tij, pas humbjes 0:3, ai thekson edhe kualitetin e madh të Realit.

“Ne kemi asistuar praktikisht tek dy nga tre golat dhe i kemi mundësuar në mënyrë të lehtë që Reali të shenoj edhe golin e tretë. I kemi lënë shumë hapsirë dhe nuk kemi qenë kompakt ashtu siç kam dashur unë”.

“Nga ana tjetër, duhet të kuptojmë se kemi luajtur kundër një ekipi më të mirë në botë për momentin” ka deklaruar Klopp.