SHPËRNDAJE

Mohamed SALAH ka një reputacion e një personi që është me këmbë në tokë, por koleksioni i veturave tregon të kundërtën.

Sulmuesi i Liverpoolit, i cili edhe një herë është duke e ndjekur titullin e Ligës Premier me The Reds, adhuron vetura të forta me motor të fuqishëm.

Kjo është arsyeja pse ai beson në makina luksoze të tilla si Bentley, Lamborghini dhe gjigantët gjermanë Mercedes-Benz.

Vetura më e shtrenjtë kushton 192 mijë euro gjersa më e lira – 31 mijë euro për Toyotan.

Por me cilat vetura e kemi parë deri më tani futbollistin dhe sa vlejnë ato, mund të mësoni më poshtë.

Bentley Continetal GT – 174 mijë euro

Lamborghini Aventador – 295 mijë euro

Mercedes AMG Gle Coupe – 70 mijë euro

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster – 192 mijë euro

Audi Q7 – 58 mijë euro

Toyota Camry – 31 mijë euro