SHPËRNDAJE

Siç shkruajnë mediat spanjolle, Real Madridi ka arritur marrveshje me Manchester United për portierin spanjoll David DeGea, transmeton presheva.com.

Tentimi i fundit i Real Madridit për blerjen e De Geas ka qenë viti 2015, mirëpo për shkaqe administrative nuk arriti ta transferoj në minutat e fundit të skadimit të afatit të blerjeve.

Marrëveshja e arritur ndërmjet dy klubeve është 61 milionë dhe 4 milionë bonuse./presheva.com/