SHPËRNDAJE

Edhe kryetari i Kuvendit Komunal të Preshevës, zotëri Sami Salihu ka shprehur ngushllime për vdekjen tragjike të të riut Xheladin Maliqit, i cili u nda nga jeta në një moshë të re.

“E nderuara familje Maliqi, Xheladini u nda në një moshë të re në aksidentin fatal, atëher kur askush nuk e priti por perëndia ashtu e vendosi. Më lejoni që në emrin tim personal, në cilësinë e kryetarit të Kuvendit Komunal të Preshevës dhe në emër të anëtarsis së LR PDSH të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, farefisit dhe gjithë atyre që e njohën Xheladinin.            I qoftë i leht dheu i kësaj bote” – ka shkruajtur z.Salihu në rrjetin e tij facebook. /presheva.com.