SHPËRNDAJE

Një video e veçantë po qarkullon në rrjetet sociale në të cilën shfaqet ylli portugez Cristiano Ronaldo kur ishte vetëm 16 vjeç.

Bëhet fjalë për sezonin 2001-2002 kur “Topi i Artë” ishte ende pjesë e Sporting Lisbonës.

Në video shfaqen stërvitjet e tij, driblimet dhe golat, të cilat bënë që një vit më pas ai të transferohet në “Old Trafford”, te Manchester United ku u bë edhe i famshëm në mbarë botën.

https://www.youtube.com/watch?v=iGg56Dtov5k