SHPËRNDAJE

Këtë të shtunë fillon edicioni më i ri i Serie A.
Për shumëkë, ky edicion do të jetë më interesanti, sepse Cristiano Ronaldo është transferuar në këtë ligë.

Skuadra e tij më e re, Juventusi, të shtunën luan ndaj Chievos, që do të jetë edhe ndeshja hapëse e këtij stinori.

Kurse, tashmë ka filluar të qarkullojë një formacion se si do të rreshtohet Juventusi në këtë ndeshje dhe ky formacion duket me të vërtetë i frikshëm për kundërshtarin.