SHPËRNDAJE

Lambo

Lamborghini edhe zyrtarisht ka prezantuar planet për lansimin e një SUV-i.
Koncepti Urus do të krijohet në Sant’Agata Bolognese dhe së pari do të dalë në shitje në Kinë, Gjermani, Rusi, ShBA, Britani të Madhe dhe në Lindjen e Mesme.

Lambo-1

Nëse çdo gjë shkon sipas planit, modeli do të prezantohet në vitin 2018 ndërsa kompania synon që në vitin e parë të shesë 3 mijë njësi.

“Ky është një moment krenarie për të gjithë njerëzit në Lamborghini. Prezantimi i linjës së tretë të veturave tregon se ne jemi duke filluar një periudhë të re”, ka thënë presidenti i Lamborghinit, Stephan Winkelmann.

Lambo-2