SHPËRNDAJE

Edhe pse tani është ish-president, Barack Obama vazhdon të përbëj lajm për rubrikat rozë të mediave ndërkombëtare.

Presidenti i 44-të i SHBA-së, Obama duket se tashmë po shijon çdo moment të jetës pas shërbimit për tetë vite si i pari i shtetit amerikan.

Ai është mjaft aktiv edhe në rrjetet sociale teksa sjell imazhe dhe video të ndryshme nga përditshmëria e jetës.

Së fundi, përmes llogarisë personale në Facebook ka zbuluar këngët e preferuara të tija që i ka dëgjuar deri më tani gjatë sezonës së verës.

“Me mbylljen e verës, këtu është një listë e këngëve që unë dhe Michellekemi dëgjuar – disa të reja, disa të vjetra, disa të shpejta, disa të ngadalta. Shpresoj të kënaqeni”, ka shkruar ndër të tjerash 58-vjeçari.

Nuk do ta besoni, por lista kryesohet nga Drake ft. Rihanna me “Too Good”.

Ndërkohë çifti Beyonce- Jay-Z edhe pse të njohur për miqësinë e tyre me çiftin presidencial renditen në vendin e tretë me këngën “Mood 4 Eva”.

1. Too Good – Drake ft. Rihanna
2. I’ll Be Around – The Spinners
3. Mood 4 Eva – Beyoncé, Jay-Z, Childish Gambino ft. Oumou Sangaré
4. Burning – Maggie Rogers
5. Fade Out Lines (The Avener Rework) – The Avener & Phoebe Killdeer
6. Juice – Lizzo
7. Reelin’ In The Years – Steely Dan
8. Who’s Loving You – Terence Trent D’Arby
9. Don’t You Worry ‘Bout A Thing – Stevie Wonder
10. Joke Ting – GoldLink ft. Ari PenSmith
11. Seventeen – Sharon Van Etten
12. Doo-Wop (That Thing) – Lauryn Hill
13. 100 Yard Dash – Raphael Saadiq
14. I’ve Got You Under My Skin – Frank Sinatra
15. Best Part – Daniel Caesar ft. H.E.R.
16. Feel The Vibe – BJ the Chicago Kid ft. Anderson .Paak
17. Señorita – Shawn Mendes & Camila Cabello
18. Drift Away – Dobie Gray
19. Hold On (Change is Comin’) – Sounds of Blackness
20. Brown Eyed Girl – Van Morrison
21. I Love You More Than You’ll Ever Know – Donny Hathaway
22. Go Gina – SZA
23. It’s A Vibe – 2 Chainz ft. Ty Dolla $ign, Trey Songz & Jhené Aiko
24. Dang! – Mac Miller ft. Anderson .Paak
25. How High the Moon – Ella Fitzgerald
26. Music – Erick Sermon ft. Marvin Gaye
27. Go – The Black Keys
28. Toast – Koffee
29. Boo’d Up – Ella Mai
30. Shining – DJ Khaled ft. Beyoncé & Jay-Z
31. Con Altura – Rosalía & J Balvin ft. El Guincho
32. II B.S. – Charles Mingus
33. It’s Love – Jill Scott
34. Happy – The Rolling Stones
35. Alright – John Legend
36. Espera – Esperanza Spalding
37. 54-46 Was My Number – Toots & The Maytals
38. Get Together – The Youngbloods
39. Float – Anthony Hamilton
40. Old Town Road (Remix) – Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus
41. Can U Believe – Robin Thicke
42. Iron Man – Rema
43. Believe – Q-Tip ft. D’Angelo
44. Can I Kick It? – A Tribe Called Quest.