0.5 C
Presevo, Serbia
25.11.2020
Ballina Sport Lojtarët Kosovarë të U-19 fitojnë dhe kualifikohen në “Elite Round”

Lojtarët Kosovarë të U-19 fitojnë dhe kualifikohen në “Elite Round”

SHPËRNDAJE

Djemtë U-19 fitojnë përsëri, kësaj radhe me goleadë, duke u kualifikuar në fazën tjetër të kualifikimeve të EURO 2019

Kosova U-19 ka shënuar fitore ndaj Lituanisë U-19, në kuadër të ndeshjes së fundit kualifikuese për EURO 2019.

Kosova ka fituar me rezultat të thellë, 3:0.

Golat e Kosovës i realizuan Kryeziu (2) dhe Limani.

Kosova u kualifikua në raundin tjetër, “Elite Round”, të cilin duhet ta kalojë për të siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian. /presheva.com/