SHPËRNDAJE

Lëvizja për Reforma e Partisë Demokratike Shqiptare në një postim në rrjetin social ka reaguar ndaj dhunës që iu është ushtruar lojtarëve të KF Lugina.

“Dhuna fizike e ushtruar ndaj djemve të KF Lugina është e papranueshme në sport.
Aktet e shëmtuara në fushën e futbollit dhe të cilat manifestohen edhe me brohoritje nacionaliste nuk kanë vend tek ne.
I bëjm thirrje organeve të rendit që akterët dhe organizatorët e këtyre akteve barbare, të orkestruara dhe të paramenduara ti dënojn dhe të krijohen kushte që garat sportive të zhvillohen në mënyrë të barabartë.
Nuk duam asgje tjetër por vetëm ashtu si ne që i rrespektojm të tjerët ashtu edhe të na rrespektojn.”ka shkruar LRPDSH./presheva.com/