SHPËRNDAJE

Më shumë se një deklaratë interesante vjen nga Milani, më saktësisht nga trajneri Interit, Luciano Spalleti.

Skuadra italiane në pesë ndeshjet e fundit nuk di të fitojë dhe kjo ka bërë që të reagojë strategu.

Ai ka pohuar edhe njëherë se ka nevojë për një mbrojtës në qendër të mbrojtjes dhe këtë e di edhe nëna e tij 80-vjeçare.

“Edhe nëna ime 80-vjeçare e di se sa kam nevojë për një qendër mbrojtës. Unë nuk mund ta përballoj më, nuk di çfarë të them . Unë po bëj punën time, ka vështirësi, është e qartë për të gjithë që më mungon një mbrojtës. Ne nuk ankohemi shkaku i mungesave të lojtarëve”, tha Spaletti.

Inter mbrëmë barazoi si mysafirë i skuadrës së Firorentinës, e cila gjë ka bërë që të shqetësohet italiani pas një starti perfekt në fillim të sezonit.

Theksojmë se strategu italian po kërkon një partner për MIlan Skrinarin pas lëndimit të Joao Mirandas dhe performancës së dobët të Andrea Ranocchias.

Ndryshe, Inter në xhiron e ardhshme do të takohet me skuadrën kryeqytetase, Romën.

/presheva.com/