SHPËRNDAJE
Çfarë do të na duhej për të parandaluar njollat e errëta? Për këtë do të na nevojiteshin vetëm produkte natyrale si mjaltë apo lëng portokalli. 
Për një maskë të thjeshtë na nevojiten 3 lugë mjaltë, 3 lugë lëng portokalli. Në fillim përziejini mire këta përbërës deri sa të bëhet një masë kremoze dhe përhapeni në fytyrën e pastruar më parë. 
Lërini për 15 minuta dhe lajeni fytyrën si zakonisht me ujë të vakët. Kjo maskë këshillohet pasi mjalti rigjeneron dhe e pastron lëkurën, ndërsa lëngu i portokallit lufton njollat e errëta.