SHPËRNDAJE

Manchester United është i gatshëm të bëjë ofertë për mbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas Diario Gol.
Jose Mourinho është i etur ta sjellë në skuadër një qendërmbrojtës të ri në verë dhe e ka identifikuar Varane si lojtar kyç për ta stabilizuar mbrojtjen, transmeton Express.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, do të jetë i gatshëm ta shesë përfaqësuesin francez, nëse United ofron 60 milionë euro në fund të sezonit.