SHPËRNDAJE

Maradona injoron MessinLegjenda e Argjentinës, Armando Diego Maradona, ka zbuluar se cilin futbollistë e preferon për Topin e Artë.
Armando Diego Maradona, ish ylli i Napolit, kësaj radhe ia ka kthyer shpinën Lionel Messit.

Maradona-Messi

Legjenda e Argjentinës beson se Manuel Neuer e tertipin Topin e Artë para Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

“As Messias Ronaldo, i preferuari im për Topin e Artë është Manuel Neuer”, ka deklaruar ish selektori i Argjentinës, i cili gjithmonë ka qenë përkrah yllit të Barcelonës.

Fituesit i Topit të Artë do të zbulohet me 12 janar në një ceremoni që do të organizohet nga FIFA në Zurich.