SHPËRNDAJE

Diego Maradona është ndalur dhe arrestuar në një aeroport, pasi ish-e dashur e tij e ka paditur se i ka borxh 5.6 milionë euro, bën të ditur The Sun.

Mediat lokale në Buenos Aires raportojnë se legjenda e futbollit është mbajtur nga autoritetet kur kishte arritur në kryeqytetin argjentinas nga Meksika.

 

Besohet se veprimi është marrë në bazë të një dokumenti gjyqësor të nënshkruar nga ish- e dashura e tij, Rocio Oliva.

Dyshja kanë qenë në lidhje për gjashtë vite, para se t’i jepnin fund romancën në dhjetor të vitit të kaluar.

Olivia tash kërkon kompensim ekonomik nga 58-vjeçari, prandaj policia e ka ndalur në aeroport. Maradona është liruar pas arritjes së avokatit të tij, Matias Morla, ndërsa është caktuar një seancë dëgjimore më 13 qershor, ku legjenda do të përfaqësohet nga avokati i tij.