SHPËRNDAJE

Leo Messi ka zgjuar një tjetër debat në Argjentinë pas tre golave ndaj Ekuadorit dhe kualifikimit në Kupën e Botës

Që prej fillimit të karrierës së tij, Leo Messi vazhdimisht është krahasuar me legjendën e futbollit, Diego Maradona.

Ky krahasim është rritur më shumë pas tre golave të Messit ndaj Ecuadorit dhe kualifikimit në Kupën e Botës.

Messi tashmë e ka kaluar me gola dhe asistime në kombëtare, por Maradona ma më shumë gola në botëror dhe ka një titull të fituar.

Në grafikën më poshtë mund të shihni të gjitha golat, asistimet dhe gjithçka tjetër të Maradonas dhe Messit me Argjentinën. /presheva.com