SHPËRNDAJE

Portokall

Agrumet janë mjaft ideale për kujdesin e lëkurës, mandarina shtë një element i rëndësishëm në përgatitjen e një maske mbrojtëse për lëkurën e thatë. Nga mandarinat largoni farat dhe shtrydhni lëngun. Shtoni një lugë ajkë dhe përzieni mirë. Maskën vendoseni në fytyrë të pastërt më herët dhe lëreni të veprojë për 15 minuta.

Më pas shpërlani fytyrën me ujë të vakët. Pastaj vendosni kremën tuaj të preferuar hidratuese. Këtë maskë mund ta përdorni një herë në javë për të përmirësuar shëndetin e lëkurës së thatë.