SHPËRNDAJE

Lahoz

Federata Spanjolle e Futbollit e ka përzgjedhur gjyqtarin e El Clasicos.
Gjyqtari i mirënjohur, Mateu Lahoz do të ndajë drejtësinë në El Clasicon ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit që do të zhvillohet me 22 mars.

Ndeshjen e fundit që Lahoz e ka drejtuar në mes të këtyre dy skuadrave ishte ajo e finales së Copa del Rey, të cilën Real Madrid e fitoi me rezultat 2:1.