SHPËRNDAJE

Në një miqësore të luajtur në Turqi, Shqipëria arriti ta mund Turqinë edhe atë me një lojtarë më pak që nga minuta e 40-të e pjesës së parë.

Me ndërrimin e trajnerit Shqipëria po tregon një lojë edhe më të mirë sidomos në fazën sulmuese por me disa gabime në mesfushë të cilat i kushtuan me dy gola të pranuar. Goldat për Shqipërinë u shënuan dy nga Sadiku dhe një nga Greza.