SHPËRNDAJE

Barcelona ka mposhtur Sevillan me rezultatin 1-4 duke u ngjitur në krye sëbashku me Atleticon dhe Realin.

Të parët që kaluan në avantazh ishin vendasit me Alberto Morenos (15’).

Alexis Sanchez barazoi rezultatin (34’). Lionel Messi shënoi dy gola një në fund të pjesës së parë (44′) dhe tjetrin 11 minuta pasi kishte filluar pjesa e dytë.

Rezultatin përfundimtar e vendosi mesfushori spanjoll, Cesc Fabregas (88’).