SHPËRNDAJE

Lionel Messi po kalon nëpër një formë të lartë edhe në këtë sezon.

Ylli argjentinas e mbylli vitin 2019 me triumfin në Topin e Artë, ndërsa po vazhdon të tregojë sukses edhe në këtë sezon.

32-vjeçari ka arritur që deri më tani në këtë edicion t’i bëjë 77 driblime në 14 paraqitje, që i bije se ka pasur 5.5 driblime për ndeshje.

Lionel Messi

Asnjë lojtar nuk ka arritur ta bëjë këtë gjë deri më tani në La Liga, duke qenë edhe në këtë sezon i pakonkurrencë.

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë deri më tani ka shënuar 13 gola dhe ka bërë gjashtë asistime, e që edhe këtu i prinë listës.

Barcelona aktualisht është lider në ligë me 40 pikë, aq sa ka edhe Real Madridi pas javës së 19-të.