SHPËRNDAJE

Lumia435

Microsoft prezanton modelet më të lira të telefonave të linjës Lumia, përkatësisht Lumia 435 dhe Lumia 532. Këto janë dy modele telefonash që bazohen në WindoWs 8.1 me aplikacionet e plota të Cortana, Skype dhe integrimin e Outlook me 30GB në OneDrive, si dhe mundësinë e dy kartave SIM.

Lumia 435 ofron procesorin 1.2GHz dual-core, 1GB RAM, 8GB memorie të brendshme dhe kamerën kryesore me 2MP, ndërsa kamerën e përparme VGA, ndërsa Lumia 532 ofron procesorin quad-core me kamerën e pasme me 5MP.

Ekranet e këtyre telefonave vijnë me 4-inç në WVGA dhe 800 x 480 piksel, ato vijnë përkatësishtr në treg kundrejt çmimit 69 euro për Lumia 435 dhe 79 euro për modelin tjetër, Lumia 532.