SHPËRNDAJE

Ministrja e Shëndetësisë në Britaninë e Madhe, Nadine Dorries është infektuar nga koronavrusi.

Ajo është zyrtarja e parë në Britani që u diagnostikua me koronavirus.

Nadine Dorries konfirmoi se së pari filloi të kishte simptoma gjatë javës së kaluar, përpara se të merrte një diagnozë zyrtare, sonte, transmeton Indeksonline.

Tanimë ajo e ka kuptuar se duhet trajtuar dhe është në izolim.