SHPËRNDAJE

Ish-sekretari organizativ i VV-së, Dardan Molliqaj i ka quajtuer absurde deklaratat e kryetarit Albin Kurti, se ‘unë nuk do të dalë prej Vetëvendosjes’.

‘Një deklaratë e tillë është thelbi i problemit se mendon se gjithë VV ka me qenë e pranueshme dhe ka me u drejtu prej tij, edhe pse s’është kryetar formalisht’, ka thënë Molliqaj në RTV Dukagjini.

‘Mundesh me thanë që unë tërë jetën ka me qenë liberal e për bashkim kombëtar.  Ky VV e trajton si dicka të veten’’, ka shtuar Molliqaj.