SHPËRNDAJE

Zinedine Zidane bëri një rikthim të mençur në Real Madrid, duke ia pamundësuar Jose Mourinhos, i cili ka miratuar këtë veprim.
Portugezi e ka përshkruar rikthimin e francezit te madrilenët si një lëvizje “perfekte” dhe fantastike për të gjitha palët.
Duke trajnuar gjigantët spanjollë në mes të viteve 2010 dhe 2013, Mourinho ishte lidhur me një kthim në Santiago Bernabeu për të zëvendësuar Santiago Solarin, i cili u shkarkua pas eliminimit në Ligën e Kampionëve.

“Mendoj se është e përsosur dhe fantastike që ka bërë në vitet e fundit”, tha Mourinho për El Chiringuito, raporton Marca.
“Perfekte për mua, perfekt për Madridin dhe perfekt për francezin. Është një mundësi e mirë për të treguar se sa i mirë është, veçanërisht tani me një projekt të ri. Unë mendoj se ai është i madh”, tha ish-trajneri i Los Blancos.
Gjatë 28 muajve të kaluara te kryeqytetasit spanjoll, Zidane e udhëhoqi Madridin drejt tre titujve rresht të Ligës së Kampionëve, një në La Liga dhe po SuperKupave të Spanjës, dy SupeKupa të UEFA-s dhe po aq Kupa të Botës.