SHPËRNDAJE

Sulmuesi i Barcelonës ka qenë futbollisti më efikas në muajin shkurt nga 5 ligat më të forta në Europës me 6 gola të shenuar.

Messi ka shenuar gol kundër Valencias, Real Sociedad, Sevilla dhe Vallecano nga dy gola.

Pas tij radhitet Zlatan Ibrahimoviç (PSG), Daniel Sturridge (Liverpool) dhe Cavin Nolan (West Ham).

Cristiano Ronalod nuk ka qenë në konkurencë për shkak të suspendimit me tri ndeshje në ndeshjen kundër Bilbao në fillim të muajit.

Në shkurt në formë për të shenuar nuk ka qenë edhe Luis Suarez i cili në këtë periudhë nuk ka shenuar. Lewndowski ka shenuar 3 herë për Dortmund, Guissepe Rossi, golgeteri i Seria A ka qenë i lënduar.