SHPËRNDAJE

Nate Diaz është rikthyer në UFC pas tri viteve mungesë.

Amerikani ka arritur ta mposht ish-kampionin Anthony Pettis në ngjarjen UFC 241 me vendim të gjyqtarëve në Kaliforni.

Diaz mori më shumë vota nga të tre gjyqtarët 30-27, 30-27 dhe 29-28 duke e mposhtur Pettis.

View this post on Instagram

Ele voltou! @NateDiaz209 #UFC241

A post shared by UFC (@ufc_brasil) on

Ishte një duel tejet interesant ku Diaz në fund fitoi me plot meritë përballë kundërshtarit të tij.

34-vjeçari kishte pauzuar që tri vite, që nga humbja nga McGregor.

Edhe pse kishte pauzuar që një kohë të gjatë, amerikani tregoi formë të lartë në këtë duel duke kënaqur spektatorët.